Bezpečné zahradní jezírko

zahradní jezírka a děti

Na bezpečnost jezírka je zapotřebí myslet od jeho plánování, a proto jsme téma bezpečné zahradní jezírko zařadili na úvod popisu postupu stavby zahradního jezírka. Vodní hladina přitahuje vše kolem, lidi i zvířata. Majitel jezírka odpovídá za nehody a úrazy, které vznikly v souvislosti s provozem jezírka, a kterým šlo běžně dostupnými prostředky zabránit. Především oploťte svůj pozemek a zabraňte tak neoprávněným vstupům na něj.

Zahradní jezírko a děti

Pokud se v okolí zahradního jezírka budou pohybovat děti (je jedno, jestli vaše nebo ze sousedství), instalujte okolo jezírka plot ze svislých latí, vysoký alespoň 80 cm. Vodorovné latě v plůtku děti přímo vybízejí k jejich překonání. Chcete-li mít úplnou jistotu, instalujte těsně pod vodní hladinu speciální pevnou ochrannou sít, neestetičnost tohoto opatření lze dočasně tolerovat v zájmu zvýšení bezpečnosti. I přes tyto bezpečnostní prvky nikdy nenechávejte děti hrát si u jezírka samotné, to platí i pro malá okrasná a miniaturní jezírka. Je důležité preventivně s dětmi promluvit a vysvětlit jim možná úskalí a nebezpečí spojená s jezírkem.

V bezprostředním okolí zahradního jezírka používejte materiály s protiskluzovým povrchem. Lávky a mostky musí být kvalitně usazené, dostatečně stabilní a vybavené bezpečnostním madlem nebo zábradlím. Pozor na elektroinstalaci a použitá elektro zařízení. Zapojení i opravy může provádět pouze odborník. Trvejte na použití zařízení a technologie, které jsou speciálně určené ke stavbě jezírek a mají požadovanou úroveň ochrany. Zvažte instalaci pojistek zpětného proudu případně alarmu signalizujícího pád  do vody. Jezírkový alarm, který můžete koupit na jezirka-shop.cz, signalizuje pád osoby nebo zvířete do zahradního jezírka nebo bazénu či jiné nádrže s vodou zvukem sirén. Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu a revizi všech použitých zařízení a materiálů.

Zahradní jezírko by mělo být bezpečné i pro zvířata, mírně se svažující břehy zajistí, aby se jezírko pro ně nestalo pastí. V těch částech jezírka, kde jsou břehy příliš strmé, je možné instalovat schůdky, které umožní do zahradního jezírka padnutým tvorům vylézt.

Hledáte odbornou firmu se zkušenostmi ve výstabě jezírek?
Stačí vyplnit on-line formulář, budeme vás kontaktovat.  Poptávka jezírka