Péče o zahradní jezírko

 • zahradní jezírko během roku

  Zahradní jezírko během roku
  Zahradní jezírko je uměle vytvořený biotop a jeho udržení v požadovaném stavu vyžaduje pravidelnou péči. V rámci webu jezirka-brno.cz se snažíme sdílet informace, které vám pomohou vyvarovat se hlavních chyb, jež jsou zdrojem pozdějších problémů. Nejdůležitější je zajištění čisté a biologicky nezávadné vody, které dosáhneme kvalitním filtračním systémem. Pokud máme zajištěnou kvalitu vody, je dostatek čas se věnovat i okolí jezírka a hlavně tomu podstatnému odpočinku a relaxu, proto jsme jezírko přece budovali!
  Více informací...

 • ryby v zahradním jezírku

  Péče o ryby v jezírku
  Vodomilný hmyz jako potápníci, šídla, vážky, obojživelníci a drobní savci se do jezírka nastěhují brzy po jeho založení sami. Jiné to je s rybami, ryby musíme do zahradního jezirka vysadit my. Zda tomu tak bude nebo ne, je naše rozhodnutí. Pokud se rozhodneme zahradní jezírko oživit a ryby do něj vysadit, měli bychom dbát o jejich dobré životní podmínky. Z obsáhlého tématu péče o ryby, uvádíme všeobecný úvod do problematiky.
  Více informací...

 • péče o rosltiny v jezírku

  Péče o vodní rostliny
  Rostliny patří do zahradního jezírka, mnohé nádhenrě vodní a zvláště v období květu jsou jeho ozdobou. Aby tomu tak opravdu bylo, vyžadují pravidelnou péči. V případě vodních rostin to platí dvojnásob. Při nedostatenčé péči nám rosllina nebudou dělat radost, ale přidělají i problémy. Neodstraněné odumřelé části rostlin ponechané ve vodě podléhají hnilobným procesům a zhoršují kvalitu vody v jezírku.
  Více informací...

 • čistá voda v jezírku

  Péče o vodu v jezírku
   Voda v jezírku je živá, obsahuje spoustu organismů a živočichů, není upravena tak jako v bazénu chemickými prostředky. V jezírku se o biologicky nezávadnou a čistou vodu postará kvalitní filtrační systém. Péče o kvalitu vody spočívá především v pravidelné údržbě filtrační zařízení, průběžném kontrolování kvality vody a včasných a účinných zásazích v případě zjištěných anomálií.
  Více informací...

 • řasa v jezírku

  Problémy při péči o jezírko
  Problémy v péči o jezírku vyplývají buď z chyb při založení jezírka nebo z podcenění průběžné kontroly a údržby jezírka. Nejčastější problém je výskyt zeleného zákalu (jednobuněčné řasy) a dlouhé vláknité řasy. Tyto jednoduché organismy jsou přirozenou součástí každého vodního prostředí a nelze je bez umrtvení vody chemickými prostředky vyhubit. V jezírku jejich počet redukujeme odbouráváním živiny, které potřebují k životu.
  Více informací...