Vodní rostliny

 • vodní rostliny mělčiny

  Rostliny mělčin
  V zóně mělčiny jezírka, se hloubka vody pohybuje mezi 10 až 50 cm. Rostliny mělčin  jsou zakořeněny pod vodou a jejich stonky vyčnívají nad vodní hladinu. Příliš hustému bujení lze zabránit sázením do košů. Zvláště agresivní jsou rákosy či bambusy, které mohou svými oddenky poškodit jezírkovou fólii. Tyto rostliny je nutné sázet do košů, případně je v zahradním jezírku nahradit jinými vhodnějšími rostlinami.
  Více informací...

 • bahenní rostliny

  Bahenní rostliny
  bahenní zóně jezírka je neustále vlhko, voda může vystoupat až 20 cm, ale také téměř vyschnout. Přežití zde je náročné a vyžaduje dobrou adaptaci na změny výšky vodní hladiny. Níže uvádíme několik rostlin, kterým tento biotop vyhovuje. Pozor některé z nic jako blatouch nebo ďáblík jsou jedovaté. Množství jedovatých látek není vysoké, ale zvažte jejich osázení do zahradního jezírka, zvláště pokud máte děti.
  Více informací...

 • denivka

  Rostliny břehů
  Pobřežní květena roste na běžné půdě bez zvláštních nároků, a proto lze na břeh zahradního jezírka vysadit téměř jakékoliv běžné rostliny. Pro zachování celkového harmonického dojmu jezírka  a zahrady je vhodné na břeh vysadit rostliny, které jsou v souladu s ostatními rostlinami v jezírku a okolí. Připravili jsme pro vás pár tipů, rostliny břehů bohatě kvetou a je dobré je kombinovat dle období květu i zbarvení.
  Více informací...

 • leknín

  Rostliny hluboké vody a lekníny
  Zóna hluboké vody by měla tvořit minimálně 20% plochy jezírka, voda zde dosahuje hloubky větší než 60 cm. V této zóně jezírka rostou rostliny s plovoucími listy zakořeněné na dně a ponořené rostliny. Mezi rostliny s plovoucími listy patří i král vodních rostlin – leknín. Lekníny patří pro své velké a nádherné květy a také pro svoji nádhernou vůni k  nejoblíbenějším rostlinám, jsou ozdoba pro každé zahradní jezírko.
  Více informací...

 • ponořené vodní rostliny

  Ponořené rostliny
  Na ponořené rostliny se při osazování jezírka často neprávem zapomíná. Přitom ponořené rostliny nejenže překvapí zajímavými květy, ale také významně pomáhají udržet biologickou rovnováhu jezírka. Díky své schopnosti odebírat z vody oxid uhličitý a dodávat do ní kyslík jsou pro jezírko prospěšné.. Ponořené rostliny jsou často rychlerostoucí a proto pozor, aby vám brzy neobsadily celé zahradní jezírko.
  Více informací...