Zahradní jezírka dle izolace

 • foliové zahradní jerzíko

  Foliová jezírka
  Fólie je nejčastěji používaný materiál při stavbě k zahradních jezírek. Foliová jezírka jsou ideální volbou v případě požadavku na individuální tvar jezírka. Jezírko s folií je snazší začlenit do zahrady a vytvořit celý systém jezírka a přilehlých oblastí dle vlastních představ. Pro stavbu jezírek je nutno používat pouze speciální folie, které jsou  dostatečně odolné, stabilizované vůči UV záření a mrazuvzdorné.
  Více informací...

 • plastové jezírko

  Plastová jezírka
  Důvodů proč zvolit plastové jezírko je hned několik. Největší výhodou plastových jezírek je jejich odolnost a dlouhá životnost. Výlisky z plastu jsou extrémně silné a kořeny nebo hraboši je nezničí, jsou UV stabilní a mrazuvzdorné, lze je použít pro variantu vyvýšeného jezírka. Dnes se používají ke stavbě plastových zahradních jezírek především výlisky z termoplastické umělé hmoty, případně polypropylénové desky.
  Více informací...

 • betonové zahradní jezírko

  Betonová jezírka
  Betonová jezírka jsou dnes méně častou variantou pro stavbu okrasných zahradních jezírek. Využití betonu je spíše u průmyslových nádrží či zásobníků vody. Stavba betonového jezírka ve srovnání s ostatními materiály je dražší a náročnější. Přesto může být pro zručné řemeslníky beton zajímavou alternativou, především pro svoji pevnost a dlouhou životnost.
  Více informací...

 • jílové jezírko

  Jezírka jílová
  Zahradní jezírko můžete vybudovat i čistě na přírodní a ekologické bázi. Hliněný podklad jezírka můžete izolovat pláty či cihlami z mazlavého jílu. Jíl postupně vodu přijímá, pak následně zbytní a další vodu nepropustí. Velkou výhodou jílu je, že pohlcuje všechny nadbytečné živiny z jezírka a zpětně je pak dokáže rostlinám uvolnit, i když je jíl nejpřirozenější izolační materiál pro jezírka, v praxi se příliš často nepoužívá.
  Více informací...

 • biodesing

  Biodesign jezírka
  Koupací jezírko Biodesign je zajímavou altternativou k nabídce bazénů. Biodesign je uspokojí všechny, kteří touží pro bazénu, který by měl přirozený tvar jezírka, umožňoval snadné koupání a údržbu jako klasický koupací bazén. Je přírodní alternativou ke klasickým koupacím bazénům. K výstavbě koupacího bazénu jsou používány kvalitní krycí materiály jako mramor, Carrara, Bardiglio nebo Green Apli.
  Více informací...