Plastová jezírka

plastové jezírko

Důvodů proč zvolit plastové jezírko je hned několik. Největší výhodou plastových jezírek je jejich odolnost a dlouhá životnost. Výlisky z plastu jsou extrémně silné a kořeny nebo hraboši je nezničí, jsou UV stabilní a mrazuvzdorné, lze je použít pro variantu vyvýšeného jezírka. Dnes se používají ke stavbě plastových zahradních jezírek především výlisky z termoplastické umělé hmoty, případně polypropylénové desky.

Volba plastového jezírka

Plastová jezírka lze doporučit především pro menší a střední jezírka. Vhodná plocha je alespoň 4 m2 lépe od 6 do 10 m2 a hloubkou okolo 1 m. Malá jezírka se rychle ohřívají a je lepší je umístit do místa, kde sluneční svit nepřesahuje 4-5 hodin denně a přes poledne jsou zastíněná. Plastová jezírek, jejichž kraje se na přímém slunci rozpalují, jsou nebezpečná pro živočichy. Plastové zahradní jezírko nad 10 m2 mohou vyjít již dráž než jezírka foliová.

Pokud se rozhodnete pro plastové jezírko, měli byste si ujasnit jeho velikost a plánovat poněkud velkoryseji. Zvětšení plastového jezírka je problematičtější než např. u foliového jezírka. Výrobci sice dnes již nabízejí různé stavebnice, které umožní jednotlivé díly na sebe navázat a jezírko zvětšit, ale s touto variantou je zapotřebí počítat dopředu. Mezi nevýhody plastových jezírek patří nepoddajnost plastového výlisku a omezený výběr tvarů, velikostí a členitosti. Pokud Vám nevyhovují velikosti a tvary prodávaných plastových jezírek, zkuste poptat foliové jezírko pro srovnání  ceny. Možností je také kombinace folie a plastového jezírka, například pokud chceme jezírko rozšířit o mělčinu nebo připojit bažinu. Vhodné řešení se jeví instalovat okolo jezírka dodatečnou folii, kterou přilepíme k plastovému jezírku a na druhé straně zakončíme bariérou vzlínání.

Nabídka plastových jezírek

Plastová zahradní jezírka jsou vyrobena z kvalitních polypropylénových desek síly 5 (dno a plášť) 15mm (okraj) v základní černé barvě Jezírka jsou v hloubkách 50-75cm samonosná (musí se ovšem obsypat). Instalují se do vykopané jámy na betonovou desku síly 10-15cm. Jezírka do 75 cm se obsypávají hlínou. Jezírka větších rozměrů a hloubek  (nad 75 cm ) vyžadují obsypání betonem. V případě instalace volně bez obsypání (například na terasu) je nutno udělat výstuhy a zvolit pevnější materiál, což představuje cenové navýšení cca 60%. Konkrétní způsob instalace se řídí dle návodu dodaného výrobcem. Jezírka doporučujeme na zimu vypustit. Orientačí váha jezírka 300x150x150 je 140 kg.


Návod na instalaci plastového jezírka:

Jezírka instalujeme do vykopané jámy cca 10-20 cm větší, na každé straně /dle velikosti výrobku/ na armovanou ocelí  hlazenou betonovou desku 10-20 cm silnou , položíme geotextílii.          

Přes jámu položíme 2 trámy a na ně se uloží jezírko. Pomocí popruhů, které podvlečeme pod jezírkem, spustíme monolit  /ručně nebo pomocí mechanizace/ do jámy.

Na dno instalujeme čerpadlo, potrubí k čističce, koše s rostlinami, lekníny a navezeme oblázky.

Jezírko napouštíme vodou a postupně obsypáváme nehutněnou  hlínou. Jezírko s houbkou větší než 75 cm je nutné obsypat  betonem , ze statických důvodů /denně max. 20 cm/. V žádném případě neobsypeme jezírko najednou – mohlo by dojít k deformaci stěn. Dle použití  jezírka můžeme na  zateplení  dna a stěn použít polystyrén. 

Objednání plastového jezírka

Pokud o plastové jezírko máte zájem  zavolejte na a 603 266 958 pro více informaci.

Níže uvádíme základní nabídku plastových jezírek. Jezírka nejsou skladem jsou vyráběny na zakázku (nelze je vrátit do 14 dnů bez udání důvodu). Doba výroby dle kapacity měsíc a více. Při podpisu objednávky vyžadována 50% záloha, před dodáním zbývající část. Plastová jezírka nemáme vystavena v naší prodejně. Plastová jezírka lze po informaci, že byla ukončena vyroba, osobně odebrat ve výrobně 40 km od Brna.

Ceny uvedené v tabulkách jsou bez DPH za provedení v černé barvě.. Cena dopravy pro menší jezírka 15 Kč/km pro větší 26 Kč/km.

Plastová jezírka kulaté a nepravidelné tvary - příjem zakázek zastaven

plastová jezírka

Rozměr 200x300x75 nelze provést u variant 1 a 2.

 

Jezírka čtvercová

 

Jezírka obdelníková