Zahradní jezírka dle využití

 • koupací jezírko

  Koupací jezírka
  Koupací jezírka jsou moderní alternativou, jak si dopřát uvolnění a radost  z koupání v klidu domova. Šťastní majitelé koupacích jezírek vám potvrdí, jak je příjemné posedět  u koupacího jezírka a pozorovat magickou vodní hladinu či se osvěžit a zaplavat si. Můžete tak spojit radost z koupání a příjemný pocit z přírody ve vlastním koupacím jezírku. Koupací jezírko vám přinese radost po celý rok.
  Více informací...

 • pro ryby jezírko

  Jezírka pro chov ryb
  Zahradní jezírka jsou často založena s úmyslem chovat v nich ryby. Ryby přinášejí do jezírka život a potěšení, stávají se opravdovými miláčky chovatele, vždyť například KOI kapři poznají svého majitele i po hlase nebo siluety postavy.  Přítomnost a množství ryb v jezírku je potřeba zvážit hned na samém počátku úvah o stavbě jezírka, jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů při návrhu optimální technologie.
  Více informací...

 • koi jezírko

  KOI jezírka
  KOI jezírka patří mezi jezírka určena pro chov ryb, protože se jedná v určitém směru o vrchol v chovu jezírkových ryb, věnujeme KOI jezírkům zvláštní pozornost. KOI kapři pocházejí původem z Japonska, kde jsou symbolem úspěchu a štěstí. KOI kapři se dožívají věku až 30 let, jsou ovšem zaznamenány případy výrazně vyššího věku u KOI kapra. Průměrně dorůstají délky okolo 30-70 cm, někteří až 100 cm.
  Více informací...

 • Zahradní jezírka

  Přírodní jezírka a zahradní rybníčky
  Přírodní jezírka jsou zmenšené kopie vodních ploch v přírodě. Při návrhu  jezírka je vhodné dobře zvážit jeho umístění s citem pro zasazení  jezírka do celkového konceptu zahrady. Smyslem je vytvořit takové zahradní  jezírko, jak by ho vytvořila sama příroda, aby na zahradě působilo přirozeně a stalo se domovem mnoha živočichů. Přírodní jezírka není vhodné umístit doprostřed volné plochy a je praktické respektovat skutečnost, že voda se vždy hromadí v nejníže položeném místě.         
  Více informací...

 • koi jezírko

  Okrasná jezírka v nádobách
  Okrasná jezírka přináší uvolňující pocit a člověk tak může snáze relaxovat. Pokud nevlastníte zahradu či pozemek vhodný pro výstavbu okrasného jezírka a přesto chcete mít svůj ostrůvek pohody (balkon, zahradu či terasu) oživený vodní hladinou, máme pro vás řešení. Malé okrasné jezírko lze vybudovat prakticky v jakékoliv nádobě např. ve starém sudu, žlabu či vaně. Plánování okrasného jezírka vždy začněte ověřením nosnosti balkonu či terasy.
  Více informací...