Jezírka pro chov ryb, chovná jezírka

pro ryby jezírko

Zahradní jezírka jsou často založena s úmyslem chovat v nich ryby. Ryby přinášejí do jezírka život a potěšení, stávají se opravdovými miláčky chovatele, vždyť například KOI kapři poznají svého majitele i po hlase nebo siluety postavy.  Přítomnost a množství ryb v jezírku je potřeba zvážit hned na samém počátku úvah o stavbě jezírka, jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů při návrhu optimální technologie.

Potřebujete postavit jezírko pro chov ryb s kvalitní filtrací?
Stačí vyplnit on-line formulář, budeme vás kontaktovat.  Poptávka jezírka

Parametry jezírka určeného pro chov ryb, chovná jezírka

Dalším důležitým parametrem pro chovná jezírka pro ryby je hloubka. Aby ryby mohli nejen v chladné zimě přežít pod ledem u dna, ale i v létě najít úkryt v chladnější vodě, je zapotřebí dosáhnout hloubky jezírka alespoň 1,2 m lépe 1,8 m. Chovné jezírko určené pro větší ryby a zejména KOI kapry by mělo být hluboké přinejmenším 1,5 m lépe 2 m, kde je v zimě teplota vody 4 ˚C. Tato teplota rybám zajistí lepší podmínky a více šancí pro přežití v kritických jarních týdnech.

Typy a množství ryb v chovném jezírku má pak zcela zásadní vliv na volbu technologie, bez ní se při chovu ryb neobejdeme. Čím více ryb v jezírku žije, tím více živin se v jezírku vyskytuje a tím výkonnější by měla být navržená filtrační technologie. Skutečnost, že budeme v jezírku chovat ryby, se musí projevit také ve způsobu osazování jezírka rostlinami, je zapotřebí omezit možnost vyrývání kořenů rostlin pomocí sázecích košů a vrstvy těžších oblázků ochraňující substrát. S rozmyslem je také nutno volit umístění vodních her (fontány, chrliče vody atd.). Vhodné doplňky nabízí jezirka-shop.cz, I když tyto zařízení obohacují vodu o blahodárný kyslík, ne všem rostlinám a rybám prospívá neustále stříkající voda. Samostatnou kapitolou je pak péče o ryby.

Ryby v zahradní jezírku na videu