Ryby do jezírka

 • KOI kapr

  KOI kapr
  KOI kapr patří společně s jesetery mezi nejoblíbenější ryby pro chov v zahradním jezírku. Jejich nádherné zbarvení přiláká pozornost a obdiv.. KOI kapři jsou v Japonsku, odkud pochází, považováni za symbol štěstí a úspěchu. Chov KOI kaprů v jezírku má své specifika, základem úspěchu je zajištění  čisté a dostatečně prokysličené vody. Na zvýšené nároky KOI kaprů je zapotřebí myslet již při plánování a výstavbě jezírka.
  Více informací...

 • jeseter

  Jeseteři
  Jeseter je prehistorická ryba, která je po žraloku druhou nejstarší rybou a to cca  250 milionů let. Jester patří s KOI kapry mezi nejpopulárnější jezírkové ryby. Jester také bývá jejich častým společníkem, svým ladným pohybem u stěn a dna, doplňuje barevné KOI  trhavě se pohybující ve vodním sloupci jezírka. V nabídce prodeje ryb je jeseter malý, jester malý albín, jeseter ruský, jeseter sibiřský a jeseter hvězdnatý.

   
  Více informací...

 • veslonos americký

  Veslonos americký
  Veslonos americký  je jeseterovitá ryba pocházející z povodní řeky MIssissippi. Veslonos americký má jedinečný exotický zjev a to z něj dělá atraktivní rybu pro vysazení do zahradního jezírka.  V České republice se první exempláře objevily zhruba před patnácti lety. Veslonos americký je vhodný doplněk rybí obsádky zahradních jezírek, jeho společníci mohou být ostatní druhy jeseteřů,   KOI kapři nebo další běžné ryby.
  Více informací...

 • vyza velká

  Vyza velká
  Vyza velká je další společník do jezírka pro jesetery a KOI kapry. Vyza velká je největší rybou planety (žralok je paryba). Jako maximální hodnoty vyzy velké se uvádí věk 200 let, délka 850 cm a váha 2500 kg. Průměrně vyza velká dorůstá délky 150-300 cm při váze do 200 kg, těchto parametrů se v jezírku však nemusíte obávat. Vyza velká žije jak v moři a to Kaspickém, Černém případně Jaderském moři, tak v řekách, kam táhne v době tření.
  Více informací...

 • ryby do jezirka

  Ostatní ryby
  Kromě KOI kaprů a jeseterů můžeme chovat v jezírku také domácí rybky, zvláště pokud máme menší zahradní jezírko. Při výběru vhodného typu ryb je zapotřebí znát do jaké velikosti dorůstají, zda žijí v hejnech nebo samotářsky, které druhy se vzájemně snesou a naopak. Připravili jsme pro vás základní přehled ryb vhodných pro jezírka. Rádi bychom upozornili na Ostroretku stěhovavou, která citlivě reaguje na kvalitu vody a pokud uhyne máme ještě pár hodiny na záchranu ostatních ryb.
  Více informací...