Technika k zahradnímu jezírku

 • folie pro zahradní jezírka

  Jezírkové fólie
  Pokud jste se rozhodli izolovat zahradní jezírko folií, použijte pouze folie k tomuto účelu určené, které jsou dostatečně odolné, mrazuvzdorné a UV stabilizované. Jezírková fólie musí mít dostatečnou průtažnost, aby se přizpůsobila členitosti dna. V případě svařování folie až přímo na místě, raději neexperimentujte a tuto práci ponechte odborníkům, vyvarujete se tak problémům s případnou netěsností jezírka.

   
  Více informací...

 • jezírková čerpadla

  Jezírková čerpadla
  Jezírková čerpadla uvádějí vodu do pohybu. Jsou nepostradatelná při stavbě potůčku, vodopádu, fontánky a zejména pro filtraci vody v jezírku. Před výběrem jezírkového čerpadla zjistěte požadavky na čerpání vody (l/hod) dané parametry filtru či potoku. Následně čerpadlo vyberte podle dopravovaného množství vody v závislosti na čerpací výšce. Hodnoty odečtete z výkonové křivky jezírkového čerpadla
  Více informací...

 • folie pro zahradní jezírka

  Mobilní aplikace pro jezírka
  Máte rádi moderní technologie a chtěli byste ovládat technologii zahradního jezírka přes mobilní telefon? Nebaví vás ručně spouštět vodopád potok nebo neustále hledat dálkové ovládání na světla? Máme pro vás řešení v podobě aplikace pro jezírka a zahrady, od teď můžete řídit technologii vašeho jezírka přes WLAN! Tuto technologii používáme i na našich realizacích, zákazníci jsou velmi spokojeni.
  Více informací...

 • zahradní jezírko filtrace

  Jezírková filtrace
  Kvalitní jezírková filtrace je společně s UV lampou základ pro zajištění průzračné a biologicky nezávadné vody v jezírku. Jezírková filtrace odstraňuje z vody jak mechanické nečistoty (mechanické filtry) tak zejména sloučeniny dusíku a fosforu (biologické filtry), které jsou stavebními prvky pro tvorbu řas. Ve filtrech osazených zeolitem, dochází  navíc k chemické reakci, nitráty jsou odbourány pomocí iontové výměny. Mechanické a biologické filtry mohou pracovat samostatně, ideálně však společně.
  Více informací...

 • skimmer

  Skimery, guly a rozvody
  Skimmer a gula jsou společně s potrubními rozvody součást filtračního systému. Pro propojení skimmerů a gul s filtrem se používají oranžové KG potrubí o průměru 110 případně 160 mm. KG potrubí se spojuje zasunutím do hrdla s gumovým těsněním a pomocí montážního gelu. U menších jezírek se pro rozvody používají ohebné flexi hadice o průměru 25-63 mm, které jsou mrazuvzdorné a mechanickému poškození.
  Více informací...

 • uv lampa pro zahradní jezírka

  UV lampy a ozonizátory
  UV lampy  se používají k likvidaci parazitů, choroboplodných zárodků a  jednobuněčné řasy, která tvoří zelený případně hnědý zákal v jezírku. Jednobuněčná řasa se v jezírku rozvíjí, i když mechanická i biologická filtrace správně funguje. UV lampa se skládá z transformátoru a trubice či soustavy trubic s UV výbojkou. Účinnost UV lampy se používáním snižuje, přičemž při 60% účinnosti mikroorganismy již přežívají.
  Více informací...

 • vzduchování jezírka

  Vzduchování jezírka
  Dostatečný obsah kyslíku je základní podmínkou pro udržení života a biologické rovnováhy v jezírku. Kyslík se do vody jezírka sice dostává pomocí vodních her, potůčkem nebo vodopádem, ale někdy je toto obohacení mizivé z důvodu vyšší teploty vody (nízká hladina vody v potůčku, tenký film vody u fontánky). Požadovaný přísun kyslík je tak lepší zabezpečit dmychadlem nebo kompresorem a kvalitními vzduchovacími elementy.
  Více informací...

 • osvětlení jezírka

  Osvětlení jezírka
  Po soumraku nám osvětlení přinese nový pohled na zahradní jezírko. Pomocí světla si prodloužíte pobyt u jezírka a podnítíte romantickou atmosféru. Nejen v letních dnech, ale i na podzim či v zimě osvětlení jezírka vykouzlí zajímavé efekty. Osvětlení jezírka má i praktické účely spočívající v osvětlení cestiček, břehů, lávek, mostů nebo schodů případně vodních her. Velice účelná jsou světla napojená na detektor pohybu nebo stmívání.
  Více informací...

 • fontánky, vodní hry

  Fontánky a vodní hry
  Zahradní jezírko lze oživit, uvést do pohybu pomocí dynamických vodních efektů. Jejich instalaci je zapotřebí pečlivě promyslet. Na trhu je nepřeberné množství fontánek, chrličů vody, vodních zvonů, vodotrysků, kaskád a dalších vodních her. Jakou zvolíme, je otázka našeho vkusu a někdy spíše nevkusu. Opravdový dojem pak způsobí kombinace vodních her a osvětlení zahradního jezírka. Při instalaci vodních her je nutné počítat s náklady na elektřinu spotřebovanou čerpadlem.
  Více informací...

 • jezírkové vysavače Pondovac

  Jezírkové vysavače
  Jezírkové vysavače slouží k odsávání kalu ze dna a příbřežních zón  zahradního jezírka. Idelání je pokud listí, tráva, pyl a ostatní nečistoty jsou zachyceny již na hladině skimmerem. Pokud klesnou na dno, zajišťuje jejich odsání spodní vpusť gula. Pokud gula v jezírku není nebo jsou nečistoty mimo její dosah, je zapotřebí kal odsát jezírkovým vysavačem. Kal odsávejte ze dna postupně, ne všechen najednou.
  Více informací...