Jezírkové fólie

folie pro zahradní jezírka

Pokud jste se rozhodli izolovat zahradní jezírko folií, použijte pouze folie k tomuto účelu určené, které jsou dostatečně odolné, mrazuvzdorné a UV stabilizované. Jezírková fólie musí mít dostatečnou průtažnost, aby se přizpůsobila členitosti dna. V případě svařování folie až přímo na místě, raději neexperimentujte a tuto práci ponechte odborníkům, vyvarujete se tak problémům s případnou netěsností jezírka.

 

Potřebujete odborně položit a svařit fólii do jezírka?
Stačí vyplnit on-line formulář, budeme vás kontaktovat.  Poptávka

Používané materiály jezírkových folií

Polyethylen (PE)

PE folie jsou cenově nejdostupnější, ovšem na úkor nižší kvality. Doporučuje se tloušťka cca 1,5 mm.

Polyvinylchlorid (PVC)

PVC folie patří k nejpoužívanějším foliím při stavbě zahradních jezírek a pro koupací jezírka. Jsou dostatečně odolné při zachování  přiměřené ceny. Minimální doporučená tloušťka PVC folie je alespoň 1 mm  nejlépe 1,5 mm. PVC fólii 1,5 mm jednoznačně doporučujeme pro izolaci jezírka.

Etylpropylénový kaučuk (EPDM)

EPDM folie se vyznačují vysokou pružností a odolností. Jejich použití se doporučuje zejména u jezírek s velkou hloubkou. Doporučená tloušťka těchto folie je od 0,8 lépe 1,02  mm. Kaučukové folie jsou cenově náročnější.

Polyolefinové folie

Pro koupací jezírka a jezírka velkých rozměrů lze použít také polyolefinové folie. Tyto folie jsou dostatečně pružné a přizpůsobivé, i když neobsahují změkčovadla. V současné době se tyto folie často nepoužívají pro cenovou náročnost, jsou většinou dodávány pouze na přání pro speciální zakázky.

Potřebujete koupit jezírkovou fólii?
Vybírejte z široké nabídky fólií na Jezírka-shop.cz. Folie v e-shopu

Barvy jezírkových folií

Běžně se dodávají jezírkové folie v barvách černá, tmavě zelená případně světle šedá nebo písková. Jezírkové folie tmavých barev vytváří dojem hlubší vody a přirozené barvy dna. Pro podtrhnutí čistoty vody například v koupací části jezírka, je možné použít světlé odstíny. Na druhou stranu světlejší odstíny zvýrazní nečistoty na dně (např. listí), je také třeba počítat i s porostem jezírkové folie povlakem řasy. Pro nákup kvalitních jezírkových folií s dlouhou životností doporučujeme jezirka-shop.cz.