Jezírkové vysavače

jezírkové vysavače Pondovac

Jezírkové vysavače slouží k odsávání kalu ze dna a příbřežních zón  zahradního jezírka. Idelání je pokud listí, tráva, pyl a ostatní nečistoty jsou zachyceny již na hladině skimmerem. Pokud klesnou na dno, zajišťuje jejich odsání spodní vpusť gula. Pokud gula v jezírku není nebo jsou nečistoty mimo její dosah, je zapotřebí kal odsát jezírkovým vysavačem. Kal odsávejte ze dna postupně, ne všechen najednou.

Potřebujete kvalitní jezírkový vysavač ?
Vybírejte z široké nabídky vysavačů na Jezírka-shop.cz. Vysavače v e-shopu

Odsátou vodu ze zahradního jezírka a detritový kal je možné použít pro hnojení na zahrádce. Jezírkové vysavače  lze úspěšně použít pro jezírka jak s hladkým dnem, tak se dnem zasypaným kamínky a valouny. Díky speciální konstrukci jezírkového vysavače a různým nástavcům lze zabránit hromadnému vysátí kamínků, pokud se kamínek přesto do odsavače dostane, vysavač se neucpe ani nepoškodí. Jezírkové vysavače kalu najdou své uplatnění i při odstranění řas z jezírka.

Jezírkový vysavače Oase Pondovac na videu

Na trhu je dnes celá řada typů jezírkových vysavačů, široký výběr najdete na jezirka-shop.cz. Můžete vybírat jezírkové vysavače od různých výrobců a odlišné konstrukce. K nejpoužívanějším patří jezírkový vysavač Pondovac. Pondovac  je vybaven dvoukomorovým sacím systémem, dvě nezávislé komory umožňují nepřetržitý proces. Pondovac průběžně nasává nečistoty a kal vytéká pomocí dlouhé výpustní hadice, nepřetržitý provoz při čištění oceníte.

V případě, že máte větší jezírko (nad 50 m3) či hlubší  (cca 2 m) a nebo máte v jezírku větší nános bahna, doporučujeme zvolit profesionálnější vysavač, který dokáže jak dno tak stěny vysát v automatickém provozu. Jedním z osvědčených profi vysavačů je napřílad Dolphin Supreme BIO.